Hromadné nakupování na slevových portálech se v poslední době stalo velmi zajímavým fenoménem. Slevových portálů jsou dnes v provozu stovky, proto vznikl agregátor slev Shopmax, který vám denně přináší přehled aktuálních akčních nabídek. Mnoho lidí je postiženo slevovým šílenstvím. Pravda je, že zde můžete nakoupit některé zboží levněji, nejvíce se určitě vyplatí nákup služeb či nevšedních zážitků se slevou. U těchto nabídek bývá snížení ceny výrazné a často si tak můžete vyzkoušet různé masáže či jídlo v exotické restauraci, které by jinak bylo mimo vaše možnosti.

Nakupování na slevowebech s sebou nese ale také určitá rizika. Nevýhodou třeba je, že musíte sledovat platnost voucheru, jak vám propadne, máte smůlu a na slevu ztrácíte nárok. Pokud má kupon delší dobu platnosti, může se vám také stát, že podnik, kde se chystáte voucher uplatnit, již není v provozu. V tom případě vám každý solidní slevový portál vrátí platbu, kterou jste do kuponu investovali.

Při nákupu slev je dobré sledovat, zda je sleva již aktivní, pokud se nenajde dostatek kupujících, sleva se neaktivuje. Čtěte vždy pozorně podmínky slev, především u restaurací se občas objeví zrada v časovém omezení možnosti uplatnění zakoupené slevy, někde je zase nutná předchozí rezervace. Hledejte slevové nabídky v centru všech slev - na agregátoru Shopmax.cz. Pokud se vám nějaká slevová nabídka zalíbila, prostudujte si její podmínky a také ceny. Ne vše, co je ve slevě, je automaticky opravdu výhodnější.