Chorvatsko je země tisíce ostrovů, modrého a čistého Jaderského moře. To je pravděpodobně první myšlenka většiny lidí, kteří chtějí navštívit Chorvatsko. Avšak Chorvatsko, relativně malé, je mnohem více od toho. Země ve které se prolínají podnebí, reliéfy a kulturní vlivy různých národů. Vetšina lidí do Chorvatska přichází kvůli nádhernému moři, kilometrových a netknutých pláží. Na pobřeží našeho moře se nachází spoustu městeček a míst, ve kteryćh se můžete ubytovat a užívat. Chorvatsko je specifické dle velké nabídky soukromého ubytování: apartmány, pokoje a domy k pronajmutí.

V Chorvatsku se můžete ubytovat v hotelech nebo v podobném ubytování (malé rodinné hotely, pensiony, motely, hostely), v kempech, ubytování v soukromí, na charterových lodích v marinách nebo ostatních přístavech.


Chorvatsko je specifické díky veliké nabídce soukromých apartmánech, pokojích a domů pro pronajímání. Takové ubytování naleznete v každém městě a vesnici, hlavně na chorvatském pobřeží. Ceny takovéhoto ubytování jsou o dost nižší než ubytování v hotelech. Soukromé apartmány, domy a pokoje mohou být rozděleny do kategorií: dvou, tří a čtyř hvězdicové v souladu s komfortem, který nabízí. Mnohé domy se nachází v atraktivních zátokách, na samém pobřeží moře, proto jsme oddělili takovou nabídku a pojmenovali ji ubytování v zátokách.


Chorvatsko má okolo 680 hotelů, z toho 23 hotelů s 5 ti hvězdami a ostatní kategorie s dvěmi a čtyřmi hvězdami. Existuje mnoho malých, pohodlných rodinných hotelů, ve kterých můžete provést příjemnou dovolenou. V Chorvatsku je 230 kempů a 280 menších rodinných kempů s 225 000 místy v takovém typu ubytování.