O stavební spoření

Stavební spoření je stabilní spořícím nástrojem. Je vhodný pro děti jako finanční jistota do budoucna, pro osoby v produktivním věku chtějící využít výhodného úvěru na bydlení či pro seniory jako výhodné spoření či rezerva na finanční potíže. V rámci stavební spoření jsou přijímány od účastníků vklady, jsou jim poskytované úvěry a státní podpora.

Stavební spoření sjednáváte uzavřením smlouvy o stavebním spoření. V této smlouvě jsou zakotvené všechny podmínky a také cílová částka. Pro uzavření smlouvy musíte zaplatit poplatek, který je zpravidla ve výši jednoho procenta z cílové částky.
Stavební spoření mohou poskytovat pouze některé spořitelny. V České republice v současné době poskytují stavební spoření Česká spořitelna, Českomoravská stavební spořitelna, Modrá pyramida stavební spořitelna, Raiffeisen stavební spořitelna a Wüstenrot stavební spořitelna.

Kterou spořitelnu zvolit? Chcete-li vědět, která se vám nejlépe vyplatí, můžete si zjistit podmínky konkrétních subjektů, nebo využít naší služby stavební spoření srovnání, která vám dá v krátké době odpověď na to, jaký produkt je pro vás nejideálnější.