Roste zájem o televizní vysílání, kde jsme informování především prostřednictvím obrazu. Na vzestupu je internet, kde také už téměř nenarazíte na žádný text, který by nebyl doporovozen nějakým obrazem - fotografií. V hojné míře i zpravodajské servery užívají ilustračních fotografií. Obrazy, obrazy, obrazy. Taková je dnešní realita.
Obrazy jsou ale nedílnou součástí také našeho soukromého života. Jak roste naše životní úroveň a stoupá počet nových domácností, roste také potřeba jejich obyvatel zkrášlit si svůj životní prostor. A tak se na stěnách objevují v nejrůznějších fázích lidského života také rzné obrazy.


Pokojíky holčiček chodících do školky jsou zaplněny obrazy vlastnoručně vyrobenými a tak se z obrazů smějí princezny, andílci, štěńátka, čertíci, tatínci a maminky. Obrazy v chlapeckých pokojích zase překypují bagry, auty, raketami, rytíři, bojovníky a dinosaury. S postupem času se stěny začínají zaplňovat obrazy popových hvězd, známých herců a modelek. Pokud ovšem nemáte doma přiznivce tvrdší muziky. To se pak návšteva takového pokoje rovná návštěvě domu hrůzy. Ze stěn ase na vás z obrazů šklebí lebky, zombie, kostlivci. K vidění jsou různé fotoobrazy motorky, hroby, kříže nebo hezouni typu Ozzyho Osbourna či "chlapecké" kapely Megadeath! A už je motivem obrazu cokoliv, jeho cílem je zútulnit a zpříjemnit místnost majitele.


Když pak člověk dospěje pochopí, že modelky a populární zpěváci i rockové hvězdy také stárnou a obrazy stárnoucích megastar zdaleka nejsou tak milosrdné, jako obrazy členů rodiny, které mám denně na očích.