Ale vraťme se zpátky ke garnýžím. Problémem při jejich výběru bývá často barva a její odstín, ale také druh materiálu ze kterého jsou garnýže zhotoveny. V dnešní době však naštěstí existuje nepřeberné množství materiálu a barev ze kterých se záclonové tyče zhotovují:

  • Dřevěné garnýže – klasická a poměrně jednoduchá levná garnýž. Ideální pro konzervativní interiéry v kombinaci s klasickým nábytkem. Tento typ záclonové tyče se hodí také do moderních interiérů v kombinaci s tmavým moderním nábytkem.
  • PVC záclonové tyče – nejsou moc krásné, ale jsou levné. Volba vhodná např. do méně reprezentativních prostor.
  • Kovové garnýže a záclonové tyče – Hodí se jak do starých interiérů, kde je mnoho starožitností, tak také do moderních bytů či domů. Kovové garnýže jsou pevné, kvalitní a dají se zakoupit v mnoha různých kovových efektech za velmi přijatelné ceny.


Náš e-shop www.garnyzekovove.cz zásadně doporučuje garnýže kovové. Ty jsou totiž velmi univerzální, hodící se do jakéhokoli interiéru. Např. chceme-li takovou to záclonovou tyč použít v minimalistickém interiéru, použijeme jednoduchou až strohou koncovku. Naopak při použití garnýže v klasickém interiéru si můžeme vybrat ze široké škály koncovek.

Populární jsou dnes koncovky ve tvaru koule, různé listy a květy, ale také zářivé a křištálové geometrické tvary připomínající křištálové sklo. Pro děti pak různé druhy pohádkových postav.

Dalším řešením je zvolit úplně minimalistickou garnýž což je garnýž lanková.

Přejeme Vám příjemný výběr a šťastnou ruku.