Cena elektřiny

Ceny elektřiny se skládá z regulované a neregulované části. Regulovanou část neovlivníte. Zahrnuje náklady na distribuci, činnost operátora na trhu či systémové služby. Tyto náklady jsou konstantní. Zaměřte se tedy na druhou část, kterou lze ovlivnit změnou dodavatele. Touto cestou lze ušetřit až 14 %, což může být i několik tisíc korun.

Změna dodavatele elektřiny

Na trhu poskytují elektřinu tyto firmy: 3E - Europe Easy Energy, BICORN, Bohemia Energy entity, Central Energy, Centropol, Corasta, ČEZ Prodej, E.ON Energie, Elimon Energetické centrum, Engas, Global Energy, Lumen Energy, Nano Energies Trade, Optimum Trading, Pražská energetika, RSP Energy, RWE Energie a United Energy Trading.
Od roku 2006 máte právo vybrat si sami svého dodavatele elektřiny. Už jste ho změnili? Pokud ne, je nejvyšší čas. Nevolte však prvního dodavatele, který se vám nabídne nebo na kterého narazíte. Věnujte čas pečlivému porovnání cenových nabídek. Nevyznáte se v tom? Pak vám můžete srovnání zabrat mnoho času. Mnohem jednodušší je obrátit se na službu porovnání cen elektřiny, kterou vám nabízí web Porovnanielektriny.cz.
Zadáte základní parametry a během krátké doby budete mít přehled všech nabídek i s tím, kolik můžete ušetřit. Vy už si jen vyberete nejlepší nabídku a zrušíte stávající smlouvu a sepíšete smlouvu s novým dodavatelem. Změna dodavatele elektřiny je jednoduchá.