Pokud střešní krytina dosloužila, není vždy nutné měnit ji za novou. Existuje i úspornější varianta. Odborná firma může provést renovační nátěr, který spočívá v očištění a následném nanesení ochranného nátěru. Takto renovovaná střecha může vypadat jako nová.

Firma Redok s.r.o. sídlící v Hradci Králové se specializuje na renovační nátěry střech již od roku 1998. Soustředíme se především na nátěry střech z eternitové, taškové, plechové a asfaltové krytiny. Nátěry střech provádíme po celé České republice a v posledních letech zrealizujeme cca 100 střech ročně.

Renovace a nátěry střech

Jsme schopni opravit střechy staré až 90 let, záleží na kvalitě krytiny. K uskutečnění renovace střechy nepoužíváme žádné lešení, ale pouze hliníkové žebříky, které vynikají svou lehkostí a snadnou manipulací na střeše nebo horolezeckou techniku => nedochází k mechanickému poškození krytiny. Renovace střechy zabrání opětovnému růstu mechů a lišejníků (nátěr eternitu, nátěr tašek, nátěr asfaltu) nebo korozi (nátěr plechu), prodlouží životnost (cca o 20 let) a výrazně zlepší vzhled. Bez rozkrytí je střecha jako nová a za velice příznivou cenu.

Pro výše uvedené nátěry střech používáme špičkové akrylátové barvy německé a švédské výroby (Meffert a Hagmans), které vynikají svou odolností proti povětrnostním vlivům, UV záření a škodlivinám z ovzduší. Po mnoha letech praxe si dovolujeme tvrdit, že jejich kvalita je oproti často aplikovaným českým ale i jiným zahraničním barvám, používaným k tomuto účelu, neporovnatelná.