Podívejme se na tuto problematiku trochu blíže. Kdekdo si dá kávu v práci, proti tomu samozřejmě nic. Na některých pracovištích jsou i velice kvalitní kávovary. Někde je to řešeno formou tzv. kafematů a jinde si prostě uděláte kafe a zalijete si jej horkou vodou z rychlovarné konvice. Pokud patříte do první skupiny těch, kteří mají dražší kávovary na pracovišti, pro Vás tento článek nebude moc určen, nicméně samozřejmě si ho můžete také přečíst. Ovšem pokud patříte do druhých dvou skupin, pro Vás je to skoro povinnost.

 

Možná se teď ptáte sami sebe, mám já toto vůbec zapotřebí? Ano, máte, těch několik minutek, které věnujete zbytku článku, Vám bohatě vynahradí Váš příští lahodný šálek kávy.

Pražená káva

Takže v první řadě se vyhněte nejlevnějším výrobkům v tomto segmentu, jsou pomleté dlouho a původní aroma z nich prakticky vyprchalo. Totéž platí pro instantní variace na kávu. Zde je potřeba udělat tlustou čáru a vrhnout se na prohlížení kávy jednopruhové, případně espresso směsi. Jen tak si zajistíte kvalitní přísun lahodné kávy.

 

Plantážní káva se totiž vyznačuje velkou kvalitou. Lidé, kteří ji nabízejí, patří většinou mezi ty, kteří kávě opravdu rozumí, a tak Vám kávu kvalitně předpřipraví. To je další významný prvek, který nesmíme nikdy opomenout. A lépe je nenechat si kávu umlít, to zvládne každý sám doma. Proč? Opět kvůli aroma, které jinak rychleji vyprchá.

 

Sami rozdíl ucítíte okamžitě po rozbalení balení. A co teprve ta chuť! Přitom všem náklady jsou opravdu jen o maličko vyšší. Nebudeme Vás zdržovat, pusťte se do nákupu lepší kávy.