Dle posledních statistik začala obliba českých turistů cestovat s německými cestovními kancelářemi po letech růstu v tomto roce stagnovat. Některé prameny hovoří dokonce o poklesu poptávky po zájezdech z nabídky německých touroperátorů. I tak je ale mezi Čechy stále značné množství turistů, kteří tuto možnost využívají.

 

Důvodů, proč se rozhodnout pro cestu s uspořadatelem zájezdu z Německa, může být hned několik. Cestovní kanceláře na území našeho západního souseda mají díky obrovskému objemu odbavených klientů možnost dosáhnout na výhodnější ceny při nákupu ubytování, dopravy a dalších služeb související s dovolenou a pobytem v zahraničí. Při zachování obvyklé marže jsou tedy schopné nabízet své produkty levněji než společnosti, které takových obratů nedosahují.

 

Dalším důvodem, pro který jsou zájezdy německých cestovek vyhledávanou komoditou, je celková šíře nabídky. Počty hotelů a míst, kde můžete strávit dovolenou v péči německého pořadatele, jsou několikanásobně vyšší, než v případě poměrně omezeného trhu v České republice. Však se také není se co divit! Koupěschopná poptávka po službách cestovního ruchu v Německu nemá v Evropě konkurenci a subjekty, zabývající se cestováním, cítí pochopitelně šanci se na tak rozsáhlém a perspektivním trhu uplatnit.

Cestování

Pokud se tedy chystáte do vzdálených končin, jakými je například jihovýchodní Asie, Karibik či Jižní Amerika, určitě se alespoň okrajově informujte o nabídce německých cestovních kanceláří. Právě při cestě do těchto destinací bývají rozdíly v cenách na českém a německém trhu cestovního ruchu v řádech desítek procent!