Výpravy za poznáním, dobrodružstvím nebo adrenalinem se stávají stále častější volbou pro prožití dovolené mezi aktivními turisty, kteří jsou již přesyceni poleháváním na rozpálených plážích Egypta, Řecka nebo Španělska. A poznávací zájezdy do Itálie patří mezi nejoblíbenější.

 

Itálie je zemí na na poznání tak rozmenitou a bohatou, že na celém jejím území byste jen těžko našli místečko, kde by se nedalo objevili něco zajímavého. Ať vyhledáváte cokoliv, ať máte cokoliv rádi, ať Vás zajímá nebo baví cokoliv, v Itálii si jistě přijdete na své. Je plná divů a zázraků, které nadchnou každého, kdo se chce nechat strhnout vším, co se v Itálii ukrývá a stačí se jen pořádně rozhlížet kolem sebe. Protože poznávání Itálie je svým způsobem poznávání historie celé naší naší civilizace.

Coloseum

Na poznávacím zájezdu do Itálie ale můžete obdivovat i úchvatné přírodní scenerie v Dolomitech na severu Itálie, nebo drsnou přírodu vyprahlého jihu. Všechny tyto zázraky budete mít přímo před očima jak se říká na počkání.

 

Říká se, že kdo se jednou rozhodl Itálii poznat a navštívil ji, velmi záhy zjistil, že jedna cesta na jih Evropy rozhodně stačit nebude. Neustále se budete mít kam vypravovat a co nového v Itálii poznávat. Navíc cestu za poznáním Apeninského poloostrova můžete lehce skloubit s koupáním v Jaderském, Jónském nebo Tyrhénském moři, takže můžete zažít i pár dní klasického lenošení na plážích a koupáním se v některé části Středozemního moře. Itálie Vám tedy může během vaší dovolené současně nabídnout pohodu, odpočinek a spoustu nových zážitků a poznání.