Než jsem celý projekt spustil, tak jsem si jako podnikatel lámal hlavu s tím jak nejlépe vymáhání pohledávek provádět, aby to mělo co největší efekt a aby aspoň část nezaplacených faktur, které eviduji, se zaplatilo.

 

dluzis.cz

 

Začal jsem s obvoláváním dlužníků a odesíláním písemných upomínek a předžalobních výzev ale to byla jen ztráta času a náklady navíc. Takže jsem začal přemýšlet co by pro dlužníky mohlo být dostatečnou motivací k tomu aby svůj dluh zaplatili. Zjistil jsem, že jako já tak i ostatní podnikatelé se snaží mít co nejlepší jméno a pověst na internetu v podobě kladných a velmi pozitivních recenzí. Tak si představte, že se dlužník s jeho firmou najednou objeví na internetu jako dlužník. Věřte nebo ne ale aby se vyhnul negativní reklamě, tak svůj dluh raději zaplatí. Takže jsem spustil registr dlužníků, který teda funguje jako takový negativní seznam dlužníků, kam svého neplatiče a jeho neuhrazené faktuy zapíšete a tím ho zveřejníte.
Celý tento postup je velmi jednoduchý a zvládne ho každý. Nejlepší na tom je, že za vymáhání faktur tímto způsobem předem nezaplatíte ani korunu. Poplatek za zveřejnění pohledávky zaplatíte až v případě, že váš dluh bude uhrazen.