Problémy se vzlínámím vlhkosti do zdiva se netýkají pouze starších objektů, ale mnohdy i těch novějších. V obou případech je však na vině špatná či nedostatnčná hydroizolace. Zejména u starších objektů, u kterých při stavbě nebyla použita žádná nebo jen minimální vodoodpudivá vrstva, se projevují typické příznaky nekvalitní hydroizolace. Sanace zdiva pak řeší tyto problémy a zabezpečuje, aby se voda do zdiva již v budoucnu nedostala.

Hlavní příznaky

Mezi hlavními příznaky toho, že s vaším zdivem není něco v pořádku a proniká do něj vlhkost, patří vznik vlhkostních map, tvorba plísní a přítomnost nepříjemného pachu. V tomto případě je jasné,že je třeba zasáhnout - sanace zdiva je pak tím správným a jistým řešením.

Zodpovědně a kvalitně

Sanace vlhkého zdiva má však smysl pouze tehdy, je-li prováděna správě a odborně. Proto je vhodné povolat profesionály, kteří mají v oboru dostatek zkušeností a jsou schopni vás vlhkosti zbavit jednou pro vždy. Garance úspěchu je velmi důležítá. Je vhodné vybírat firmy s dobrými referencemi, které jsou zavedené a mají za sebou mnoho dobře odvedené práce.