Pokud vás láká práce v zahraničí, nepodceňujte přípravu. Čas, který strávíte u počítače hledáním a čtením informací, je cennější, než si možná myslíte. Internet je v současné době nejlepším zdrojem informací, a proto by byla škoda, pokud byste toho náležitě nevyužili. Kde konkrétně hledat?

 

Jednou z možností je hledat nabídky práce v zahraničí a důležité informace přímo na zahraničních pracovních portálech. K tomu je ovšem zapotřebí dostatečná jazyková vybavenost (minimálně angličtina). Pokud cizí jazyk příliš dobře neovládáte a chystáte se ho zdokonalit až přímo na místě, zkuste navštívit český portál Czechtimes.cz zaměřený na cestování a práci v zahraničí. Na webu jsou k dispozici články a rozhovory o práci v zahraničí, díky kterým si můžete udělat dokonalou představu o tom, jak to v dané zemi či na pracovní pozici vypadá.

 
Využijte svou příležitost

Našli jste na internetu pracovní nabídku v zahraničí, která vás nadchla? Využijte svou příležitost a odjeďte! Řada lidí se bojí odjet do zahraničí za prací sama. V mnoha případech se mladí lidé domlouvají společně, jenže ne vždy se podaří získat vhodnou práci pro celou partu. Za prací do zahraničí můžete přitom vyrazit bez obav sami. Brzy zjistíte, že to pro vás bylo v mnohém přínosnější, než kdybyste vyjeli s přáteli. Proč? Lépe se díky tomu osamostatníte, získáte nové přátelé a rychleji se zdokonalíte v cizím jazyce, jelikož nebudete mít tolik příležitostí mluvit ve své rodné řeči.

 

Do ciziny bez znalosti jazyka

Práci v zahraničí si hledají i lidé, kteří neovládají žádný světový jazyk, což bývá relativně velký handicap. Pokud si netroufáte vyrazit do světa bez jazykové vybavenosti, vyzkoušejte ze všeho nejdříve jazykové pobyty, na kterých jsou k dispozici i česky hovořící lektoři a v případě potřeby vám se vším pomohou.