Ačkoli mnoho z nás nemá prozatím reálné zkušenosti s pronikáním vlhkosti do zdiva, dříve či později se ale může stát, že právě takovýto problém budeme muset bezprostředně řešit. Díky povětrnostním podmínkám či nepříznivým okolnostem se jednoho dne může objevit plíseň či solné mapy.

Sanace vlhkého zdiva

Ve chvíli, kdy dojde k průniku vlhkosti do vašeho zdiva, je třeba urychleně začít jednat. Sanace zdiva je jeden ze způsobů, který dokáže situaci vyřešit. Podmínkou ale je kvalifikovaný postup. Teprve ten zabezpečí, že sanace vlhkého zdiva bude účinná a funkční. Pokud tedy preferujete kvalitu a chcete mít jistotu, že váš domov bude útulný, a hezký, pak jednoznačně vyberte zkušenou a zavedenou firmu, která má sanace zdiva ve svém portfoliu. Pouze ta vám garantuje úspěch, neboť sanace nedělá poprvé a má v tomto oboru mnoho potřebných zkušeností.

Nejčastější sanační metoda - injektáž zdiva

Injektáž zdiva patří mezi metody sanace zdiva, která má nejhojnější využití. Je relativně levná, lze ji použít ve většině případů a není z hlediska aplikace ani nijak výrazně složitá. Injektáž zdiva obecně spočívá v navrtání otvorů do zdiva, které jsou následně napuštěny speciálně hydroizolační hmotou. Ta vytvoří ve zdivu bariéru, díky které zůstane vaše zdivo suché. Sanace vlhkého zdiva je v tomto případě velmi účinná a spolehlivá.