Pokud trávíte u pracovního stolu a na kancelářské židli převážnou část svého dne, měli byste si dát při výběru kancelářské židle skutečně záležet. Co vše by měla kvalitní židle do kanceláře splňovat? Kvalitní kancelářská židle by měla mít kromě nastavitelné výšky sedáku také zádovou opěrku, která zajistí vhodnou polohu páteře a umožní tak změnu poloh horní části těla a prokrvení důležitých svalů.

 

Důležitou součástí kancelářské židle jsou područky, které podporují váhu paží a zároveň usnadňují vstávání a dosedání do židle. Područky by měly být nastavitelné (výškově i šířkově) a chybět by neměl ani podvozek s kolečky umožňující snazší manipulaci s židlí.

 

Kvalita versus design

Máte pocit, že „zdravá“ židle je automaticky designově nezajímavá? Nenechte se mýlit. Společnost Nordesign, s. r. o., nabízí speciální kolekci kancelářského a bytového nábytku. Na českém trhu zastupuje přední skandinávské i české výrobce židlí, přičemž důraz klade nejen na vysokou kvalitu řemeslného zpracování, dlouhou životnost a dokonalé ergonomické vlastnosti, ale v neposlední řadě na nadčasový design.

 

Takže pokud sháníte kancelářské židle, křesla, konferenční židle, designové židle a další nábytek, doporučujeme Nordesign Praha.