Při výběru vhodného pleťového krému hraje významnou roli typ pleti a věk. Jestliže si nebudete vědět rady s určením typu vaší pleti, obraťte se na kosmetičku. Jakmile budete vědět, zda-li máte normální, suchou, mastnou či smíšenou pleť, můžete se zaměřit na konkrétní pleťové krémy. Při výběru se orientujte také podle ročního období. V létě se používají krémy s lehčí texturou, v zimě jsou vhodnější krémy s bohatší konzistencí, s více výživnými látkami a menším obsahem vody.

 

Denní a noční krémy

Pozornost věnujte také rozdílům mezi denním a nočním krémem. Kvalitní denní krémy mají lehčí konzistenci, obsahují ochranný faktor SPF (ochrana před slunečním zářením), pokožku dostatečně hydratují a dodávají buňkám pleti nezbytnou vnější výživu. Celodenní hydratační krémy by měly být rychle vstřebatelné, aby se na ně dal nanést make-up.

 

Noční krémy často obsahují více změkčujících a zvlhčujících látek olejového původu, pomáhají obnovit ochrannou bariéru na povrchu pleti a dodávají pleti potřebné lipidy (tuky). Krémy určené na noc mohou navíc obsahovat aktivní složky, jako jsou retinoidy nebo alfa-hydroxykyseliny, jež efektivně působí na proces odstraňování odumřelých buněk z povrchu pokožky.

 

Revoluční krémy

Novinkou na trhu jsou tzv. revoluční krémy určené pro všechny typy pleti, všechny věkové skupiny a vhodné pro denní i noční použití. Mezi nejznámější revoluční krémy patří například Visage d'Or obsahující výtažky z granátového jablka, rýžového mléka a jojoby. Jedinečná receptura krému Visage d'Or byla vyvinuta ve Švýcarsku a garantuje úžasné výsledky již po několika týdnech používání. Krém udržuje pleť mladistvě zářící a hedvábně jemnou.

 

Revoluční krém Visage d'Or (850 Kč) si můžete ZDARMA vyzkoušet. Prodejce krému Visage d'Or vám zašle 40 ml balení krému pouze za poštovné a balné v hodnotě 89 Kč.