Pokud byste si rádi zřídili půjčku v bance, budete muset počítat s delší dobou zřizování. Banka totiž musí zkontrolovat, zda jste neměli v minulosti problémy se splácením a zda jsou Vaše příjmy dostatečně vysoké. Poté se může stát, že Vám bude produkt z výše jmenovaných důvodů zamítnut. Pokud se tak již stalo, nic si z toho nedělejte. Takových, jako jste Vy, je mnoho. Právě proto existují nebankovní společnosti, které nabízí půjčky těm, kteří si půjčku v bance nemohou dovolit. Tyto společnosti nabízí hned několik druhů půjček.

Prvním, pravděpodobně nejvyužívanějším a nejvyhledávanějším produktem jsou půjčky bez potvrzení o příjmu. Jak již z názvu vypovídá, půjčky bez potvrzení o příjmu jsou skvělou volbou pro všechny, kteří si půjčku v bance nemohou zřídit z důvodu podprůměrného příjmu. U těchto půjček není vyžadován doklad o výši příjmu, půjčky bez potvrzení o příjmu jsou tak vhodné i pro nezaměstnané.

Dalším, taktéž velmi oblíbeným typem jsou půjčky od soukromých osob. Ty nepatří mezi standardní nebankovní půjčky, jsou totiž uzavírány mezi dvěma fyzickými osobami, konkrétně se soukromým investorem. Hlavní výhoda půjčky od soukromých osob spočívá v tom, že se s investorem můžete domluvit na konkrétních podmínkách. Půjčky od soukromých osob jsou tedy půjčky přímo šité na míru!