Dětské kolo může být podnětným dárkem již v útlém věku dítěte. Široká nabídka dětských kol na www.snowboard-lyze-shop.cz vás jistě osloví a vy se stanete jedním z mnoha našich spokojených zákazníků. Podpořte u vás dětí zájem o cyklistiku a jízdu na kole.

Nabídka dětských kol na českém trhu je široká a někteří rodiče tápou jaké kolo pro své dítě vybrat, proto nám dovolte, abychom vám při výběru prvního dětského kola pomohli. U prvního dětského kola je velice důležité, aby dítě dosáhlo oběma nohama na zem. Tím, že bude stát oběma nohama na zemi, získá dítě jistotu a pocit bezpečí, proto obliba dětského kola u dítěte samotného vzroste. Jistou průpravu pro držení balancu představují dětská odrážedla, která jsou dnes velice oblíbená, případně koloběžky.

Častou chybou je koupě většího rámu dětského kola s vidinou, že dítě „do kola doroste“. Takovéto dětské kolo je pro dítě nevhodné, protože dítě na počátku nezná správnou techniku jízdy na dětském kole a nemá ani jistotu v tom, že dosáhne na zem oběma nohama.

Další chyba může nastat v nesprávně zvolené velikosti kol, která má vliv na posed dítěte na jeho jízdním kole. Na trhu jsou nabízena kola 12, 14, 16, 18, 20 a 24 palců. Pro první dětská kola nejsou také doporučovány ruční brzdy, protože koordinace pohybů malých dětí (2 až 3 roky) není na takové úrovni, aby zvládaly jak šlapání, tak i bezpečné zastavení pomocí ruční brzdy. Děti by se proto měly na prvním dětském kolu učit brzdit „protišlapem“ (dítě zastaví tím, že prošlápne pedály kola v opačném směru).