Ubytování Jeseníky je vhodné i pro rodiny s malými dětmi. V blízkosti chaty se totiž nachází dětské hřiště a děti do 10 let jsou finančně zvýhodněné. Ubytovat se zde můžete v útulně vybavených a dřevem obložených pokojích. A to v dvoulůžkových s vlastním sociálním zařízením, nebo ve čtyř až šestilůžkových pokojích se společným sociálním zařízením, které je udržováno v dokonalé čistotě a příjemně a prakticky řešeno. Při nepřízni počasí nebo k večernímu posezení se můžete sejít ve společenské místnosti, kde je k dispozici TV, CD, DVD, video, nebo pro aktivnější zájemce šipky a stolní fotbálek. Pokud si zvolíte polopenzi či plnou penzi, přivítá Vás prostorná, domácky řešená jídelna s barem, kde si případně můžete dát i něco ostřejšího.

 

Chata Edison je báječná pro prožití letní i zimní dovolené a vhodná i pro pořádání lyžařských kurzů, nebo škol v přírodě. V létě se zde provozuje hlavně turistika nebo cykloturistika. V okolí je totiž množství turisticky zajímavých přírodních (Přírodní rezervace Praděd, Jelení studánka, údolí Bílé Opavy, Velká kotlina) i kulturních (zámky Usov a Velké Losiny a hrad Sovinec) atrakcí. V létě je možno využít nedaleké otevřené vyhřívané koupaliště ve Vrbnu pod Pradědem a celoročně je zde k dispozici krytý bazén v Břidličné. V letní sezoně zde potom fungují tři cyklotrasy podpořené autobusovou dopravou.

 

 

Areál, kde se chata Edison nachází, celkově disponuje 17 vleky a stává se tak druhým největším lyžařským rájem na Moravě. Snowpark se nachází v blízkosti chaty a ta je vybavena uzamykatelnou lyžárnou a v případě nutnosti si zde lze půjčit saně, boby a případně i lyže. Po sportovních aktivitách, dovádění ve sněhu nebo procházce do přírody je velice příjemné použít saunu v naší chatě.

 

Chata Edison je výborně dostupná automobilem, který můžete bezplatně (pokud jste zde ubytováni) zanechat na soukromém parkovišti u chaty, autobusem (200 m od konečné stanice) i vlakem. Vlaková stanice je vzdálena 14 km, je zde ale možnost dohodnout se s naším personálem na odvozu za menší poplatek.Náš personál poskytuje v případě nutnosti i překladatelské služby z AJ a NJ a své cennosti si můžete uschovat v trezoru, který je pod dohledem správce chaty.