Pokud již nemáte sílu dobývat a přemlouvat banky, porozhlédněte se po nebankovních společnostech. Možná jste již zažili problémy spojené s bankovními institucemi. Banky jsou zkrátka velmi opatrné a o své peníze se skutečně starají. Snaží se zabránit případným neplatičům, a tak půjčku zamítnou všem potenciálním neplatičům. Ovšem laťka pro stanovení bonity je postavena skutečně vysoko, hodně lidí si tak půjčku v bance nemůže dovolit. Nejčastěji si bankovní půjčky nemohou dovolit lidé s nízkým příjmem či lidé, kteří mají nebo měli problémy se splácením. Ti si navíc půjčku v bance již nikdy nebudou moci zřídit, jelikož z registru dlužníků již není úniku.

Na trhu je mnoho nebankovních společností, které pomohou tam, kde banky zklamaly. Na tyto společnosti narazíte prakticky na každém kroku, je mnoho renomovaných nebankovních společností s dobrým zázemím a s velkou základnou klientů. Půjčky od těchto firem se kvalitně varovávaní půjčkám v bance, jen jsou nabízené produkty mnohem přístupnější.

Mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější nebankovní půjčky vůbec patří půjčky pro nezaměstnané. Převážná většina zamítnutých půjček je právě z důvodu nízkého příjmu, proto jsou nebankovní půjčky pro nezaměstnané tak vyhledávané. Půjčky pro nezaměstnané jsou výhodné i pro ty, kteří nemají vůbec žádný příjem, není totiž vyžadován doklad o výši příjmů.
Oblíbené jsou taktéž nebankovní půjčky bez registru a zástavy, které ocení především ti, kteří mají nebo měli problémy se splácením. Pokud se totiž nacházíte v registru dlužníků, půjčku v bance si již nikdy nebudete moci zřídit a jedinou možností budou právě nebankovní půjčky bez registru a zástavy. Jelikož jsou bez zástavy, nemusíte se strachovat o Váš majetek.