Zařizujete byt či dům? Váháte s výběrem podlahové krytiny? Zastavte se na chvilku a promyslete si s námi, co od své podlahy očekáváte.

Základním kritériem bývá vzhled či prvotní dojem a užitná hodnota. K nejpoužívanějšímu materiálu patřilo dřevo.

Nejrozšířenější dřevinou používanou na výrobu podlah je ve střední Evropě dub. Dubové dřevo je velmi tvrdé a rozměrově stabilní, odolné vůči opotřebení, má světle krémovou barvu, vytváří nádherné letokruhy, které v závislosti na způsobu řezu mohou mít rovný, rozevlátý, motýlovitý nebo paprskovitý vzhled dynamicky se střídající po celé délce podlahových prken.

Zkrátka z obou výše zmiňovaných hledisek je dub ideální dřevinou a dubová podlaha správnou volbou pro vaši podlahu. Dalším významným plusem dubových masivních podlah je prakticky neomezená životnost. Pokud by se vám podlaha přestala po čase líbit či jevila známky používání.

Neposlední výhodou pro volbu dubové masivní podlahy je její cenová dostupnost. Jedním z největších místních výrobců dubových podlah je společnost Quality wood, která vyrábí dubové masivní podlahy již včetně povrchové úpravy olejem.

Společnost Quality wood právě uvádí na trh novou řadu podlah Q-STYLE v několika žádaných a trendových barevných odstínech, které lze zakoupit prostřednictvím eshopu na jejich webových stránkách. Nejste si jisti barevným odstínem? Nechte si poradit! Společnost Quality wood své výrobky prezentuje také v Centru dřevěných podlah™, kde je vám k dispozici kvalifikovaný a vyškolený personál.