Dřevěné podlahy jsou odnepaměti oblíbenou krytinou v našich obydlích a to z několika prostých důvodů. Dřevo jako materiál nevodí teplo, což samo o sobě nijak lákavě nezní, ale za touto skutečností se skrývá důležitý fakt, že zároveň nevodí ani zimu. Je tedy na dotyk permanentně neutrální, což je pro podlahu nesmírně důležité. Na rozdíl od dlažby, linolea a jiných vymožeností doby, které jsou však velmi pomíjivé.

Pokud přemýšlíte o podlahovém topení, je jistě namístě určitá obezřetnost při výběru podlahové krytiny. Co se týče tepelné propustnosti např. dlažba dřevěnou podlahu předčí ( i v rychlosti výhřevu povrchové vrstvy)

Pokud si ovšem z jakéhokoli důvodu podlahové topení přejete, pak mějte na paměti, že moderní technologie se nevyhnuly ani podlahářskému průmyslu a po několikaletých zkušenostech s mnoha druhy dřevěných podlah na plné čáře vítězí dvouvrstvé podlahy. Jejich skladba splňuje přísné nároky na stabilitu dřevěné podlahy, která je vlivem častého a radikálního střídání teplot vystavena poměrně silným šokům. Tu zajišťuje jejich sofistikovaná konstrukce, kdy vrchní vrstvu tvoří nášlapná vrstva z ušlechtilého pohledového dřeva a spodní část je jištěna proti rozměrovým výkyvům zpravidla malými dílcemi kvalitní překližky. Taková skladba umožňuje i při nízké stavební výšce podlahy (od 10mm) ji suverénně vyrábět v nepoměrně větších formátech (myšleno do šíře a délky lamel), než by bylo možno v případě masivní podlahy. Sesychání v tangenciálním směru je tak eliminováno až o 80% o proti masivnímu dřevu.