Nebo jste ten typ, který si na zahrádce odpočine a načerpá nové síly jen když na ní tvrdě pracuje a dělá mu to radost? Ať už jste ten či onen typ lidí ve vztahu k zahrádkám, existuje několik věcí, které jsou společné a bez kterých se prakticky na zahradě nikdo neobejde. Mezi ně patří jako základ pletivo či jiná forma plotu. Pletivo totiž dělá zahrádku zahrádkou.

 

Pokud máte neohraničený kus půdy, máte louku, les či pole, ale ne zahrádku. Po tom, co vymezíte prostor, který má být vaší zahrádkou už je jen na vás, jak s ním dál naložíte. Samozřejmě z ní můžete udělat zahrádku úrodnou, která vám bude každoročně snášet plody vaší práce ve formě čerstvého ovoce, zeleniny, bylinek a podobně. Pro takové účely se hodí mít někde na okraji zahrady komposter, který jistě využijete. Pokud však upřednostňujete zahradu odpočinkového charakteru, pravděpodobně na ní nebudete rýt záhonky a kompost též nevyužijete. Dobrým nápadem však je ozdobit svou zahradu tak, abyste se na ní cítili v každém okamžiku příjemně.

 

Takovým levným a účelným prostředkem nejen k zachování soukromí je bambus. Nejen bambusové ploty, skrze které není moc vidět, mohou obohatit vaši zahrádku, ale například různé doplňky, jako je i zahradní nábytek, vyrobené z bambusu jsou velmi příjemné. Popusťte uzdu své fantazii a nebojte se pustit do tvorby svého prostoru k odpočinku.