Satelitní komplety se tedy skládají ze satelitního přijímače, paraboly, konvertoru, koaxiálního kabelu, propojovacího kabelu s televizorem, upevňovacích prvků případně ještě přístupové karty nebo některých ze specifických komponent sloužících pro řešení satelitního přijmu pro konkrétního uživatele.


Satelitní přijímač si zákazník může zpravidla zakoupit ve dvou podobách a to HD satelitní přijímač nebo SD. Rozdíl mezi SD a HD přijímači je především v programech, které lze přijímat. SD satelitní přijímače jsou totiž schopny přijímat satelitní programy pouze ve standardní kvalitě (tedy v max. rozlišení 576p), zatímco HD přijímače přijímají i programy ve vysoké kvalitě (max. rozlišení 1080i). Dále se pak rozlišují satelitní přijímače podle specifických schopností, kterými může být například pokročilá uživatelská funkce, port atd. Toto rozdělení je již u různých výrobců a distributorů různé. Většinou se však setkáte se satelitními přijímači S HDD, s přípravou na HDD, s podporou Cryptoworks, s podporou IRDETO, multifunkčními a kombinovanými (combo) přijímači.


Přijímače s HDD – jsou vybaveny vestavěným HDD, na který je možno zaznamenávat běžící programy. Z disku lze také přehrávat nahrané pořady. V některých případech z integrovaného HDD můžete také přehrávat hudbu či zobrazovat fotografie.