Staráte se o psa během chladných měsíců dostatečně? Vnímáte potřeby pro psy dostatečně? Věřte, že i naši čtyřnozí miláčkové vnímají zimu a mnohdy velmi intenzivně, proto jim pořiďte oblečky pro psy, aby neonemocněli. My totiž nosíme teplé oblečení, dopujeme se vitamíny a výživovými doplňky, abychom se chránili před různými nemocemi a cítili se příjemně. Na chladné počasí však musíme připravit i naše čtyřnohé miláčky, pořiďte jim oblečky pro psy a boty pro psy, abyste chránily tlapky, které jsou citlivé na sůl.

 

Nezapomínejte, že jejich zdravotní stav závisí v první řadě na vás. Dobře krmenému psovi hrozí spíše přechod z teplého do studeného prostředí a proto zvíře by se mělo nejdřív aklimatizovat. Pocit tepla, které ztrácí při pobytu venku, musí nahradit fyzickou aktivitou. Dbejte, aby se pes při procházce ihned proběhnul. V opačném případě mu hrozí prochladnutí. Zvíře venčete alespoň třikrát denně. Minimálně dvakrát po půl hodině, jedna procházka by měla být delší a to od jedné do tří hodin.

 

Jestliže vlastníte pejska krátkosrstého plemene, který je citlivý na studené počasí, klidně mu dejte obleček pro psy nebo boty pro psy. Jestli se třese zimou a trpí, neváhejte oblečky pro psy použít. V případě špatného počasí může posloužit i pláštěnka. Po procházce psa co nejdřív vysvlečte a osušte. Nenechávejte ho ležet na studené dlažbě, to platí zejména u malých krátkosrstých plemen, mohou si totiž způsobit zánět močového měchýře. Zvířeti v zimě nezapomeňte ošetřovat tlapky a pořiďte mu boty pro psy. Hodně lidem přijde divné, zajímavé když vidí člověka s pejskem, který má právě tyto oblečky a botky.