Český Krumlov se ani přes zájem turistů nestal destinací drahou, nebo jinak cenově nedostupnou, a tak se ceny ubytování v Českém Krumlově pohybují okolo celorepublikového průměru. Je sice pravda, že na výběr jsou k dispozici i drahé luxusní 5-ti hvězdičkové hotely, ale kdo nevyhledává luxus, vybere si mezi menšími rodinnými penziony, které jsou cenově více dostupné.


Penzion Jan Český KrumlovKonkurence v oblasti ubytovacích a turistických služeb je v Českém Krumlově obrovská. Nikoho tak nepřekvapí, že vybavení penzionů a nabídka služeb je díky zdravé konkurenci leckdy nadstandardní. Do tohoto standardu patří například i vstřícný a milý personál, který je velmi ochotný hostům pomáhat. Leckterý Penzion v Českém Krumlově si díky těmto službám a ochotnému přístupu vytváří stálou klientelu, která se pravidelně vrací a mnohdy se tak stává, že některé termíny jsou zamluvené i s ročním předstihem.

Návštěvníci si mohou užít procházky v uličkách středověkého města a plnými doušky nasávat historickou atmosféru, která může být ještě umocněna kulturními akcemi, kterých se v Krumlově koná během celého roku hned několik. Nejznámější akcí tohoto regionu jsou Slavnosti pětilisté růže, které návštěvníkům nabízí ukázky historických řemesel, představení různých šermířských skupin nebo ohňový průvod v dobových kostýmech, který bývá tradičně zakončen velkolepým ohňostrojem o půlnoci. Během letních měsíců navštíví Český Krumlov, v rámci Mezinárodního hudebního festivalu, i známí operní pěvci z celého světa, kteří Vám umožní poslechnout si krásnou hudbu na těch nejhezčích místech Českého Krumlova.