Ideální z hlediska ceny je zakoupení satelitního kompletu.

Satelitní komplety se dnes stávají stále oblíbenější mezi uživateli kvalitního televizního vysílání, ale čím dál větší zájem je i mezi běžnými diváky televize. Jak už název satelitní komplety napovídá, je to celek, který se skládat z několika komponentů. Tvoří jej satelitní přijímače dále pak z paraboly, LNB konvertoru, dekódovací karty a případně dalšího příslušenství. Při pořízení satelitního kompletu máte jistotu, že všechny komponenty, včetně spojovacího materiálu jsou kompatibilní. Navíc tím vyřešíte digitalizaci.


Nabídka televizních programů je opravdu velmi pestrá, můžete si ji libovolně rozšiřovat a zcela určitě uspokojí nároky všech členů rodiny. Po zakoupení karty již pak neplatíte poplatky. Musíte se rozhodnou, zda chcete přijímat pouze nekódované programy, nebo české a slovenské programy (bez paušálu volte přístupovou kartu Skylink nebo CS link), případně že chcete sledovat jak české tak slovenské programy vedle kódovaných programů.
Nabídka satelitních kompletů je rozdělena většinou podle počtu TV, které je satelitní komplet schopen obsloužit. Není pravda, že satelitní komplety umožňují jen příjem z jedné družice. V současné době již existují satelitní komplety, které vám umožní příjem signálu i z více družic.


Co se týká výběru satelitního kompletu, není to tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.