Veškerý sortiment dalekohledů a další optikky najdete na dalekohledy-puskohledy.cz. Pozorování noční oblohy, sluneční soustavy, Měsíce, nebo vzdálených mlhovin bude určitě pro celou rodinu zajímavým a poučným přínosem. Pro začínající astronomy-amatéry, kteří se na obloze příliš neorientují a pro začátek jim k pozorování budou stačit objekty, které jsou k Zemi nejblíže, jsou určeny hvězdářské dalekohledy s menší světelností. Tyto teleskopy mají menší pupily a cenově jsou na velmi přijatelné hladině.

 

Naproti tomu hvězdářské dalekohledy s větší světelností jsou určeny pro pokročilejší pozorovatele, ovšem u těchto dalekohledů se pohybujeme již ve vyšších cenových relacích. Díky hvězdářskému dalekohledu nakouknete do tajemného nekonečného vesmíru a hvězdy budete mít na dosah ruky. I když i zdánlivě jednoduchý úkon, jako je pozorování těchto vesmírných objektů potřebujete mít určitý cvik, trpělivost a znalosti optiky dalekohledu. U hvězdářského dalekohledu je, na rozdíl od některých dalekohledů určených k pozemnímu pozorování, nejdůležitějším údajem průměr objektivu.

 

Dalo by se říci, že čím větší tím lépe, ale i tady by byla nějaká „ale“…… Pro začátek dejte přednost dalekohledům v nižších cenových skupinách. Naučte se sním pracovat a pokud vás tato záliba opravdu chytne, můžete si časem pořídit kvalitnější a dražší dalekohled.