Na webových stránkách Vseomba.cz si můžete vybrat vhodný program právě pro Vás. Na výběr je osmdesát programů a specializací BBA, MBA a LLM, které jsou poskytované 21 institucemi v České republice. Na webu najdete aktuality, zajímavé články z oblasti MBA, popis jednotlivých programů, nejrůznější statistiky a další. Manažerský vzdělávací program MBA (Master of Business Administration) je určený pro všechny manažery , kteří mají zájem o prohloubení již dosažených znalostí a chtějí získat profesní vzdělání napříč všemi obory.

Podmínky přijetí do programu MBA

Podmínky přijetí jsou na většině institucí a škol v České republice obdobné, což znamená, že je nutné mít ukončené vysokoškolské vzdělání a mít nejméně tři roky praxe na manažerské pozici. V některých případech stačí mít bakalářský titul a ve výjimečných případech je možné přijetí bez vysokoškolského vzdělání. Ovšem v tomto případě je nutná alespoň pětiletá manažerská praxe. Výhodou studijního programu MBA je možnost jak prezenčního, tak i kombinovaného studia. Většina manažerů v České republice volí distanční studium MBA při zaměstnání. Naše společnost tuto formu studia doporučujeme zejména z toho důvodu, že účastníci mohou studijní látku aplikovat přímo ve svém zaměstnání a samozřejmě nechybí také možnost prodiskutovat vzniklé problémy na pracovišti s největšími odborníky přímo ve škole.

Teorie versus praxe při studiu MBA

Rozhodnete-li se pro studijní program MBA, nemusíte řešit otázku teorie a praxe, protože tento studijní program je zaměřený na obojí. Účastníci získají teoretické vzdělání v základních disciplínách managementu i nezbytnou praxi manažerských dovedností, mezi které patří jednání a komunikace, řešení problémů, rozhodování a další. Při studiu jsou využívány aktivní metody jako případové studie, didaktické hry, tréninky nebo oblíbené hraní rolí.