Přednosti dřevěných rodinných domů

Dřevěné domy jsou stavby suchou výrobou, můžete tedy stavět nepřetržitě po celý rok. Dřevěné domy mají velmi nízkou spotřebu tepla na vytápění, což je značná výhoda zejména tehdy, když jsou dlouhé a tuhé zimy. Za současných podmínek, kdy za vytápění rodinného domu platíme nemalé sumy a částky, je dřevěný dům nesporně dobré řešení bytové situace. Nejenom, že zaplatíte za vytápění rodinného domu méně, ale ve dřevěných domech a stavbách je zaručeně tepleji než ve zděných domech.

Dřevo je dobrý materiál a hlavně je to velmi lehký materiál, což v konečném výsledku znamená, že celková výroba dřevěných nosníků, výplně a dalších prvků nevypotřebuje příliš hodně energie a současně ulehčí dopravu a montáž na stavbě. Dřevo dýchá, filtruje a očišťuje vzudch, působí jako přírodní klimatizace. Při správné údržbě vydrží dřevěné domy po několik set let.

Design dřevěných domů

Dřevěné domy jsou nejenom ekonomicky výhodné, ale jsou také krásné a elegantní. Dřevo je krásný materiál na pohled i na omak.. Dřevo je přírodní materiál, který působí dobře na lidskou psychiku a rovněž lahodí lidskému oku, umožňuje velmi široké umělecké zpracování, takže každý dřevěný dům může vypadat jinak a odlišně.

Výstavba domů

Dřevěný rodinný dům také postavíte mnohem rychleji než dům zděný. Další nespornou výhodou dřeva je, že dřevo je biologicky rozložitelný materiál, který je šetrný k životnímu prostředí.