Během sto let se Festina stala jedním z největších a nejprodávanějších výrobců v Evropě. Hodinky od této společnosti si vybojovali své místo na trhu prostřednictvím nenapodobitelné osobonsoti - jsou elegantní, ale zároveň i živé, spolehlivé a účinné. Hodinky jsou poháněny japonským quartz mechanismem, ale i bezbateriové mechanismem Mecaquartz. Velká část hodinek je vybavena chronografem Road Warrior.

Do mediální pozoronosti se Festina dostala v roce 1998, kdy byl tým podporován touto spoločnoťou přichycen v dopingovém skandály na Tour de France.

Festina nabízí široký sortiment hodinek - digitální, analogové, chronografy, kožené, z nerezové oceli a titanové. Je skutečně jedno, které z nich si vyberete, každé z nich vám budou dobře sloužit. Díky některým modelům společnost získala dominantní postavení na hodinkárskom trhu, hodinky jsou například oblíbené u sportovních nadšenců, kteří oceňují inovativní funkce na hodinkách.

V posledních 15-20 letech se Festina zaměřovala hlavně na sportovní segment, vzhledem k rostoucí popularitu sportovních akcí. Má silný tým v podobě technické podpory, který není primárně zaměřen pouze na proces inovace. Díky sponzoringu sportovních akcí se společnost stala známou po celém světě a získala si uznání.

Festina předběhla některé známé značky i z hlediska marketingové stratéfie. Pro každou zemi přijala jiný soubor strategií a její spojení s cyklistikou vytváří obrovský potenciální trh i mimo Evropu - například v USA.