Na webu si lze namíchat či namixovat musli, cerealie, ovesné i bezlepkové kaše nebo suché plody ke zdravému mlsání přesně tak, jak to má každý rád. Na www.mixit.cz lze vybírat vločky a lupínky, sušené ovoce, oříšky ale i dobroty jako jsou čokoládové hobliny nebo pravé kakaové boby.


A které suroviny patří k nejoblíbenějším? „My jsme si oblíbili křupavé pohankové a špaldové vločky v bio kvalitě. Z ovoce kromě klasických stálic, jako jsou višně, brusinky, borůvky nebo ananas, jsou velmi populární i exotické goji nebo papája. Naprostým hitem se však stalo mrazem sušené (neboli lyofilizované) ovoce. V současné době nabízíme maliny, banán, jahody, kiwi nebo angrešt a připravujeme další a další. Z oříšků jsou šlágry jasné – vlašské ořechy, lískové ořechy a mandle. Oblíbené jsou ale i exkluzivnější piniové oříšky, makadam, pekan nebo obilnina amarant.“


Vybrali jste si na Mixit.cz svůj muslimix i Vy? Pokud je Vaším omezením neustálá dieta a ve Vašem hledáčku stále jen zdravá strava a zdravá výživa, pak není nic jednoduššího, než si namixovat musli nebo ovesnou kaší podle nutričních hodnot. V pravé části míchání vidíte, co právě obsahuje Váš müslimix a jeho tuky, sacharidy, bílkoviny a energetickou hodnotu.


Mixováním ale müslimánie na www.mixit.cz nekončí. Vybírat lze i ze sekce Hotové müsli, kterých je více než 10. Na své si přijde každý. Jak říká druhý ze zakladatelů, Tomáš: „Některé jsou sestaveny dle glykemického indexu nebo zónové diety.


Překážkou při mixování vlastního müsli a kaší není ani alergie – například celiakie nebo alergie na laktózu. Lepek neobsahuje základ Bezlepkový pozob nebo Sojová bezlepkaše. „Je to zkrátka musli manie pro každého, každý může být náš maniak“, směje se Martin.