V dnešní době již neslouží dámské pyžamo jen v situacích, kdy jsme vlivem chřipky nuceni strávit celé dny na lůžku. Staly se něčím jako symbolem – symbolem ideálního společníka pro příjemné večery trávené s partnerem, chladné zimní noci, kdy je potřeba zahřát nebo příjemné sobotní chvíle strávené u dobrého filmu a hromady lahodné zmrzliny.


Slovo pyžamo pochází pravděpodobně z hindského slova pyjama, které označovalo oděv určený k zakrytí nohou a to jak pro muže tak také pro ženy. Do Evropy se však tento druh oděvu dostal až téměř na konci 19. století a byl určen pouze mužům – tehdy jako oblek vhodný ke koupání, až o něco později se začal nosit do postele.
V současnosti nám trh nabízí nepřeberné množství tohoto zboží a to v různých variantách – ať už dámské košilky, klasická pyžama, tílka, legíny, šortky,…Navíc máme také na výběr z různých druhů materiálů jako třeba saténové, krajkové nebo staré dobré flanelové dámské pyžamo. Prodejci také nešetří na barvách, vzorech a potiscích spacích úborů.


A jelikož nám končí léto a s ním také doba, kdy se noci snažíme trávit jen v tom nejnutnějším svršku, je čas vyrazit do obchodů a vybrat si nějaké okouzlující dámské pyžamo.