Při návrhu a výrobě prádla SALTMAN jsou uplatňovány zkušenosti vrcholových sportovců. Každý model je dříve než je uveden do prodeje fyziologicky testován zatížením při aktivním sportu a výsledky těchto testů se projevují při konečné konstrukci střihu a švů.

Vlákno Coolmax ve funkčním prádle Saltman

Funkční prádlo SALTMAN je zhotoveno z úpletů obsahujících vlákno Coolmax. Jedná se o speciální fyziologické high tech vlákno vyvinuté koncernem DuPont, vyráběné a distribuované společností Advansa. Díky vícelaločnatému příčnému profilu vlákna a jemné kapilaritě zajišťuje několikanásobně větší povrch vláken dokonalý transport potu od těla do vyšších vrstev oblečení, kde se díky velké ploše mnohem rychleji odpařuje.

Jak správně vrstvit funkční prádlo

Transportní vrstva

Hraje zásadní roli s ohledem na správnou kombinaci a funkčnost jednotlivých vrstev funkčního prádla. Je v přímém kontaktu s pokožkou a jejím úkolem je odvádět pot od povrchu těla směrem ven. Vyrábí se ze speciálně tvarovaných syntetických vláken (PES,PP), která pot neabsorbují, ale odvádí. Tím je zajištěn stálý pocit sucha a tepla a zabraňuje ochlazování nebo přehřívání v důsledku fyzické aktivity.