Bruslení na kolečkových bruslí je bohužel více nebezpečné než samotné bruslení na ledě. A proč? Je to jednoduché. Bruslení na kolečkových bruslí se provádí na asfaltu a jak víme, tak pokud se nám stan, že upadneme můžeme si velmi nepříjemně o povrch poranit kůži a i něco samozřejmě horšího jako například polámání našich končetin. Pokud se chceme před takovým poraněním ubránit je vhodné použít na části těl chrániče na kolečkové brusle.

 

Pokud se podíváme na nějakou stezku, kde rádi bruslí lidé na kolečkových bruslí, tak by nás mohlo zaujmout, že chrániče nosí především mírně pokročilejší bruslaři než začátečníci, kteří již ztratili počáteční obezřetnost a pud sebezác hovy, bývá pád důsledkem opojení z rychlosti. In line brusle, chrániče a samozřejmě i přilba by měly být naší základní výbavou na brusle ať již bruslit umíme či neumíme.

 

Překážky totiž číhají všude – v podobě 2- či 4-nohého tvora, který se vám nečekaně objeví na cestě, kamínků, písku, zadrhnutého kolečka, prostě čehokoli. Pokud některá situace nastane jsou chrániče na kolena, chrániče na lokty, přilba tou pravou ochranou před zlomením ruky, zápěstí a bolestivých poranění na kůži.