Zažijte Wellness Slovinsko v jeho nejlepší podobě 

Wellness Slovinsko je jednou z nejsilnějších stránek země. Navzdory své skromné rozloze je Slovinsko bohaté na cenné přírodní zdroje, od termálních vod, které nabízejí řadu zdraví prospěšných účinků, až po nedotčené přírodní prostředí a příznivé klimatické podmínky. 

Ať už vás cesta zavede kamkoli, očekávejte pohostinnost a blahodárné účinky přírodních lázní, které Slovinsko nabízí.

Kam se vydat za wellness Slovinsko

Nejvíce slovinských lázní se nachází v oblasti Štýrska. V této oblasti se nachází přibližně sedm lázní a sanatorií, které lákají k užívání krásného klimatu svěžích hor a vinařských oblastí obklopených poli a jezery. 

K dispozici je také oblast údolí Mura, jejíž příroda je ideální pro cyklistické výlety s celou rodinou a potěšení chuťových pohárků kulinářskými specialitami. Léčivé termální vody v regionu jsou jen jedním z hlavních důvodů, proč si pobyt v lázních a sanatoriích v Prekmurje jistě zamilujete.

Wellness Slovinsko je jednou z nejsilnějších stránek země.

Nechte se zlákat slovinským pobřežím se středomořským podnebím, které má prokazatelně léčivé účinky na dýchací cesty, v kombinaci s výhledem na moře a jedinečnou krásou krasu. V oblasti na vás čekají dvoje přírodní léčivé lázně. 

A konečně je tu Dolní Karniola, kraj viničních domků, kterým se vine přírodní krása řeky Krky, jež se pyšní bohatou tradicí termálních vod. I zde vás přivítají dvoje přírodní lázně, z nichž největší se nachází v údolí řeky Sávy, kde se stékají řeky Sáva a Krka. 

Který wellness resort je pro vás nejlepší?

Slovinsko je zemí léčivých minerálních vod. Minerální a termální prameny v této oblasti jsou zdrojem pohody a zdraví. Nejlepší lázně si můžete vybrat v bujném prostředí Krasu, Panonské pánve, Středomoří nebo Alp. 

Při pobytu ve Slovinsku jistě nebudete mít problém najít pro vás nejlepší lázně v závislosti na regionu, kde se nacházejí, nebo na základě vašich vlastních fyzických potřeb, vašich vnitřních požadavků a konkrétního typu lokality, kterou hledáte. 

K léčivým vodám pro wellness Slovinsko se váže také řada pověstí a legend. Ve skutečnosti mají téměř všechna lázeňská místa své specifické legendy týkající se objevení vodních pramenů. Důležitější však je, že všechna přírodní léčebná střediska v této oblasti mají jedno společné, a to, že vám jistě vrátí radost do života.

YouTube video

Autentické chutě a zážitky

Lázeňství a wellness ve Slovinsku jsou od samého počátku úzce spjaty s životem v konkrétních městech, kde vznikly. Jedinečné vlastnosti jednotlivých zelených oblastí, pastviny a pole, blízké lesy a vinorodá půda, to vše tvoří přirozený poměr nabídky lázní v této oblasti.

Články ze stejné kategorie:

Přejít na začátek