Je Bowenova terapie pro vás vhodná?

Bowenova terapie je druh jemné a neagresivní terapie, která pomáhá řešit problémy pohybového aparátu a je také skvělou technikou, která navozuje relaxaci. Terapeut používá silný, ale dostatečně jemný tlak na určité pozice, aby stimuloval receptory v pojivové a svalové tkáni, které pak podporují proces samoléčení. Tato terapie dokáže účinně a rychle snížit svalové napětí a pomoci nastolit rovnováhu energetického, lymfatického, hormonálního a neurologického systému. Thermana Laško provádí tuto terapii také u kojenců. 

Bowenova technika je forma jemné terapie, která se provádí na různé části těla pomocí prstů a palců v určitém pořadí nebo sekvenci. 

Bowenova technika

Bowenova technika je forma jemné terapie, která se provádí na různé části těla pomocí prstů a palců v určitém pořadí nebo sekvenci. 

Jedná se o kroutivý pohyb ukazováčků a palců, jehož cílem je stimulovat nervové dráhy a umožnit tak “konverzaci” mezi jednotlivými nervovými systémy v těle.  

Bowenův pohyb je velmi specifický a je aplikován na velmi specifické části těla. Jedná se o přesný pohyb měkkých tkání. 

Mezi jednotlivými pohyby terapeut opustí místnost, aby umožnil komunikační proces. Přestávky mohou pomoci zvýšit účinnost každé následující série pohybů. 

Pohyby se neprotahují ani nekloužou po povrchu kůže; místo toho se využívá vůle nadložní kůže k pohybu po tkáni pod ní, takže každý pohyb pokrývá malou plochu. To je definováno tím, jak daleko se může kůže člověka pohybovat nad cílovou oblastí. 

Nejlepší na Bowenově metodě je, že je vhodná pro všechny věkové kategorie a je také velmi jemná. 

YouTube video

Přestože většina případů, kdy se Bowenova terapie provádí, jsou problémy pohybového aparátu, jako jsou bolesti krku a zad a zmrzlá ramena, může být užitečná i při organických problémech. Někteří klienti hlásí výrazné zlepšení u dráždivého tračníku, astmatu, neplodnosti, migrén a dalších reprodukčních problémů. 

Články ze stejné kategorie:

Přejít na začátek