Rostoucí popularita kotvičníku zemního

Kotvičník zemní se stává jedním z nejžhavějších trendů v oblasti zdraví a wellnessu, a je na to mnoho dobrých důvodů. Také nazývaný kotvičník bulharský, jde o rostlinu hodně používanou v tradiční čínské medicíně. Díky nejnovějším pokrokům v technologii bylo dále zjištěno, že pomáhá zvýšit hladinu testosteronu těle. 

S tímto nejnovějším objevem, vzrostl zájem o tuto rostlinu a ta se stala přitažlivější pro fanoušky zdravého životního stylu, a dokonce upoutala pozornost mnoha zdravotnických odborníků. Mnoho z nich souhlasí s tím, že rostlina by mohla být nejlepším přírodní doplňkem stravy, zejména pro muže, díky její účinkům.

Výsledkem toho je, že výrobci výživových doplňků nyní zavádí své vlastní řady produktů, které obsahují právě kotvičník. Jelikož je ještě potřeba dalších studií a výzkumů k ověření účinků této byliny, lékaři a zdravotníci z různých částí světa varují pacienty, aby užití těchto doplňků s nimi nejprve konzultovali.

Zde je několik z údajných účinků kotvičníku zemního, které přispívají k jeho rostoucí v poslední době:

Zlepšuje libido

Když se zvyšuje hladina testosteronu člověka, vzrůstá taky sexuální apetit. To je přitažlivé pro muže, kteří trpí nižším sexuální apetitem zejména kvůli rostoucímu věku.

Doplněk stravy kotvičník zemní
Doplněk stravy kotvičník zemní

Bezpečné a přírodní stimulátory libida, jako kotvičník, mají veliký úspěch u těchto mužů, hlavně proto, že na rozdíl od komerčních stimulátorů dostupných na trhu nemá vážné a škodlivé vedlejší účinky, s výjimkou případů, kdy doplněk obsahuje některé složky, které jsou kontraindikovány vůči aktuální zdravotnímu stavu pacienta.

Zlepšuje růst svalů 

I když je potřeba dalšího výzkumu k potvrzení tohoto účinku, někteří odborníci uvádějí, že s vyšší hladinou testosteronu v těle se buduje i objem svalové hmoty.

Video: Kotvičník, Tribulus

Zlepšuje plodnost

Podle výzkumů kotvičník zemní může také pomoct při snaze o zplození potomka. U mužů může pomoct urychlit produkci spermií a u ženy pomáhá tvorbou hormonů na podporu přirozené ovulace. Kromě toho mají ženy, které berou doplňky s kotvičníkem, pravidelnější a stabilní ovulaci, což jim zvyšuje šance na otěhotnění. 

Kotvičník zemní se stal známější v celém světě zdraví a medicíny. To je důvod, proč se stal jedním z nejlepších a nejrychleji se prodávají přírodních doplňků na zvyšování hladiny testosteronu. 

Ovšem, stejně jako u jiných doplňků, je důležité, abyste před užitím byli ostražití, protože kotvičník může být kontraindikován na některé z vašich diagnóz. Před koupu si vždy ověřte spolehlivosti výrobce nebo prodávajícího, abyste se ujistili, že ve vašich rukou je skutečně vysoce kvalitní produkt.

Články ze stejné kategorie:

Scroll to Top