Základy, co byste měli vědět o slunečních brýlích na předpis

I když se můžete spolehnout, že vám brýle pomohou dobře vidět v interiéru a v noci, nemůžete od nich očekávat, že vám poskytnou nejlepší úroveň vidění, když jste venku za teplého slunečného dne. Tehdy se mohou hodit sluneční brýle na předpis

Pouze sluneční brýle na předpis vám mohou nabídnout nejlepší možnou korekci zraku a široký výběr odstínů, abyste si mohli užívat co nejpohodlnějšího vidění, které potřebujete, když jste venku za prosluněných podmínek.

Výhody slunečních brýlí na předpis

Pokud potřebujete korekci zraku i za slunečného dne venku, není nad sluneční brýle na předpis. Pouze sluneční brýle na předpis vám mohou nabídnout nejlepší možnou korekci zraku a široký výběr odstínů, abyste si mohli užívat co nejpohodlnějšího vidění, které potřebujete, když jste venku za prosluněných podmínek.

Existují také sluneční brýle na předpis, které jsou vybaveny polarizačními čočkami, které nabízejí nejlepší úroveň ochrany před namáháním očí a oslněním ve slunečných dnech. Polarizační čočky mají jedinečný speciální filtr, který dokáže blokovat odrazy světla od chodníku, vody, písku, čelních skel a kapot vozidel. 

I když už možná nosíte kontaktní čočky, které doplňujete brýlemi bez předpisu pokaždé, když jdete ven, přesto je rozumné investovat do samostatných slunečních brýlí na předpis. Tyto brýle na předpis vám umožní vyjmout kontaktní čočky, když se budete cítit nepohodlně, jste na pláži nebo kdekoli jinde venku. Umožní vám to vidět pohodlně a jasně, i když je slunce venku.

Je také fakt, že není moudré nosit kontaktní čočky, když jdete plavat, protože to může zvýšit riziko vzniku závažných očních infekcí, jako je například Acanthamoeba keratitis. Lepší a taky bezpečnější bude plavat bez kontaktních čoček a místo toho mít u bazénu připravené sluneční brýle na předpis. 

Dnešní nabídka slunečních brýlí na předpis je již dostupná pro téměř všechny předepsané čočky včetně progresivních, i když jste náhodou presbyopičtí a potřebujete multifokální čočky, abyste i po dosažení věku 40 let viděli jasně na všechny vzdálenosti. 

Neomezené možnosti výběru čoček 

Sluneční brýle na předpis si nyní můžete pořídit téměř ze všech typů materiálů čoček, jako je sklo, plast s vysokým indexem, trivex a lehký polykarbonát. 

I když skleněné čočky nabízejí nejvyšší úroveň optické kvality, nejsou již nejlepší volbou slunečních brýlí. Je to proto, že skleněné čočky jsou mnohem těžší a mají také tendenci se snadno rozbít ve srovnání s čočkami z jiných materiálů. Pokud však chcete, můžete o ně stále požádat.

Další oblíbenou možností slunečních brýlí je pořídit si brýlové čočky na předpis s fotochromatickým zabarvením, které se na slunečním světle automaticky ztmaví. 

YouTube video

Většina těchto fotochromatických čoček však za čelním sklem automobilu příliš neztmavne. Pokud potřebujete nejlepší sluneční brýle na předpis, které mají sluneční zabarvení ideální pro řízení, můžete požádat svého optika, aby vám dal fotochromatické sluneční čočky určené k použití při řízení a při pobytu venku na přímém slunečním světle.

Pořiďte si nejlepší sluneční brýle na předpis a užijte si krásné chvíle, kdykoli si budete venku užívat sluníčko.

Články ze stejné kategorie:

Scroll to Top