Rychlé Fakty o Hře Settlers of Catan

Stolní hry jsou perfektní pro rodiny a pro přátele. Jednou ze stolních her, které si získali přízeň mnoha nadšenců není nic jiné jak Settlers of Catan

V této stolní hře hráči soutěží o to, kdo vybuduje největší a nejlepší osadu v krajině s využitím kombinace štěstí a strategie. Díky kombinaci náhody a modifikovatelné hrací desce je každá hra jedinečná, což ji činí lákavější zahrát si ji znovu a znovu.

Začínáme

Kým si na ni zvyknete, příprava hry vám ze začátku možná bude chvilku trvat. Hra je vyrobena z šestihranných kousků, které se nakladou k sobě podobně jako při puzzle. I když existují doporučené rozestavení, můžete si jej rozestavit podle vlastních preferencí a hra tak může být při každém hraní odlišná. 

Existuje zde mnoho pravidel a zpočátku se toho může zdát příliš mnoho. Když však budete hrát Settlers of Catan opakovaně, bude se vám to zdát jednoduché. Hra obsahuje velký Almanach, který jasně popisuje všechny komplexity.

Hra Samotná

Hra je kombinací zpravování zdrojů a strategie. Budete potřebovat vhodné materiály na to, abyste mohli postavit silnice a domy, díky kterým získáte vítězné body. Hod kostkami určuje množství zdrojů a počet silnic a měst, které můžete postavit a díky tomu nahromadit víc a víc zdrojů. Tyto můžete využít na koupi speciálních kartiček nebo jiných materiálů potřebných pro rozvoj vaší osady.

Hra je ještě zajímavější díky možnosti obchodovat s ostatními hráči, ponoukat karty na výměnu a smlouvat o věcech, které potřebujete na to, aby hra probíhala ve váš prospěch. Jde o skvělé řešení v případě, že postrádáte ty správné zdroje na to, abyste udělali to, co chcete.

YouTube video

Do malých dřevěných kousků ve hře Settlers of Catan se nepochybně zamilujete. Jsou zde v 3 variantech: města, osady a silnice. O výsledku hry se rozhoduje vítěznými body, které by si každý hráč měl sledovat. Tyto můžete vydělat tak, že budete mít největší armádu, nejdelší silnici, nebo největší počet měst ve vaší osadě, nebo si také můžete pořídit vývojové karty. Jelikož existuje mnoho způsobů, jak je možné se k vývojovým kartám dostat, musí každý hráč během hry provést mnoho taktických rozhodnutí.

Jak Staří a Jak Mladí

Může trvat několik dobrých hodin, pokud budou všichni hráči odhodlaní a neochotni volně obchodovat. Jelikož je hra v mnoha ohledech poměrně složitá, doporučuje se pro děti starší 8 let. Mladší hráči pak mohou vyzkoušet jinou hru zvanou Kids of Catan.

Příště, když budete chtít zažít skvělé chvíle s vaší rodinou a přáteli, zahrajte si Settlers of Catan, perfektní hru, která je zárukou velkých úsměvů na tváři každého hráče.

Články ze stejné kategorie:

    Žádné Nalezeno
Scroll to Top