Rám postele do manželské ložnice

Ložnice je jedna z nejdůležitějších místností v životě každého člověka – zvláště pro manžele. Volba stylu zařízení interiéru, nábytku a postele má obrovský vliv na spokojenost se svým okolím, což rovněž může mít skutečný vliv na rozpoložení a regeneraci. Co by tedy mělo být typické pro rám postele pro pár? Pokusme se společně najít odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Rám postele pro dvě osoby – rozměr má v tomto případě význam

Je přijaté, že rám postele s šířkou více než 120 cm je způsobilý zajistit prostor pro dvě osoby. Je však potřeba říci, že dospělí lidé potřebují něco více pohodlí, aby se dobře vyspali a regenerovali své síly před dalším dnem plným výzev. Je těžké zaručit komfortní podmínky pro dvojici v posteli široké do 140 cm. Pokud tedy máte nepříliš velkou ložnici, investujte do postele široké 160 cm. Když však máte trochu větší prostory, bude velikost 180 či dokonce 200 cm šířky rou perfektní volbou!

Styl konečné úpravy rámu

Pokud je ložnice zařízena v moderním stylu, nebude vhodné do ní dávat klasickou a bohatě zdobenou postel. Proč? Protože nebude s ostatním zařízením ladit a celé aranžmá nebude dobré. Moderní je syrová a minimalistická atmosféra, tedy spojení šedé, černé a bílé. V ložnici to nemusí být vždy nejlepší volba, proto je vhodné někdy přijmout kompromis a použít tradiční barvy, které vytvoří teplý a příjemný vzhled.

Originální rám postele však nejsou vše, což má význam pro kvalitu vašeho spánku. Nemůžete zapomínat na to, že je nutné zvolit vhodnou matraci. Měla by být přizpůsobena individuálním preferencím, proto přenecháme toto téma do dalšího (mnohem delšího) materiálu. Musíme se však zmínit, že při použití postele s šířkou 160, 180 nebo 200 cm, si lze zvolit dvě nezávislé matrace a každou přizpůsobit svým kritériím volby.

Články ze stejné kategorie:

Scroll to Top