Prostor navíc, který jste si vždy přáli pro svůj vůz

Stejně jako doma, i v autě, zejména při dlouhých cestách, je prostor nezbytný. Pokud pak s sebou musíme převážet diskrétní náklad, je to ještě důležitější. Vzpomínáme si na všechny ty staré filmy, kde bylo 127 mini naplněno až k prasknutí, aby mohly rodiny odjet na dovolenou. Nakonec to byli lidé, kdo se musel vejít do zavazadel, a ne naopak. Naštěstí nás všechny od tohoto mrazivého obrazu zachraňují mříže ve dveřích.

Tento jednoduchý systém nám totiž zaručuje možnost přidat do auta další prostor, aniž by to mělo vliv na pohodlí cestujících v prostoru pro cestující a aniž bychom museli hrát tetris v kufru. Nebudeme již muset srážet sedadla spolujezdců, abychom zvětšili prostor, pokud to tedy náš vůz umožňuje. Ideálním řešením je spolehnout se na střešní nosiče, systém, který je stejně jednoduchý jako efektivní a který nám umožní převážet na střeše našeho vozu prakticky cokoli. Pozor!! Pokud je váš vůz kabriolet, není tento článek pro vás ten pravý: pro tento systém potřebujete pevnou střechu.

Tento jednoduchý systém nám totiž zaručuje možnost přidat do auta další prostor, aniž by to mělo vliv na pohodlí cestujících v prostoru pro cestující a aniž bychom museli hrát tetris v kufru.

Co jsou střešní nosiče?

Už název by v nás měl vzbudit podezření, ale pro názornost si je přesto popíšeme. Jedná se o ocelové nebo hliníkové tyče potažené plastovou nebo smaltovanou barvou, které lze aplikovat na střechu jakéhokoli vozu. Střešní tyče slouží, jak už název napovídá, k přepravě všeho nebo téměř všeho, a to tak, že se to jednoduše naloží a upevní na ně.

Jejich účelem je zvýšit nosnost vozu vytvořením dalšího kufru na vnější straně vozidla. Je zřejmé, že při nákupu budeme muset správně vybírat a být precizní při montáži a nakládání, abychom se nedopustili nepříjemných přestupků proti bezpečnosti silničního provozu a neohrozili bezpečnost jízdy.

Montáž střešních nosičů je neuvěřitelně jednoduchá: jediné, co musíme vzít v úvahu, je to, že náš vůz je vybaven upevňovacími systémy, jako jsou madla nebo speciální upevňovací body. Pokud je vůz vybaven madly, budeme moci svůj nákup směřovat na univerzální střešní tyče, zatímco pokud máme pouze upevňovací body, je vhodnější vzít specifické střešní tyče pro daný model vozu.

Ideálním řešením je spolehnout se na střešní nosiče, systém, který je stejně jednoduchý jako efektivní a který nám umožní převážet na střeše našeho vozu prakticky cokoli.

Co je třeba zvážit před nákupem střešních nosičů

V první řadě bychom měli zvážit, co všechno musíme převážet a k čemu to chceme využít. Pokud totiž chceme převážet zavazadla, kola či lyže nebo klasickou odkládací schránku, budeme potřebovat různé příslušenství a nástavce. Na trhu existuje mnoho alternativ, specifických jak pro náklad, tak pro typ vozu, na který budou střešní nosiče namontovány. Standardní rozměry tohoto systému se pohybují od cca 110 cm do 220 cm délky s tloušťkou 2/3 mm.

Nejedná se tedy o systém, který by sám o sobě přidával velkou hmotnost, ale vzhledem k tloušťce si budeme muset vybrat.

správný model podle zátěže, kterou se rozhodneme přepravovat, abychom se vyhnuli deformacím.

Jedná se o ocelové nebo hliníkové tyče potažené plastovou nebo smaltovanou barvou, které lze aplikovat na střechu jakéhokoli vozu.

Jak se používají střešní tyče?

Každý střešní nosič je vybaven hákovým systémem, který se připevní k madlům nebo ke kotevním bodům na naší střeše. Zavazadla pak musí být naložena symetricky tak, aby byla hmotnost rovnoměrně rozložena na obě tyče. V tomto okamžiku nám zbývá zavazadla přivázat speciálními úchyty a namontovat masku proti krádeži, speciální bezpečnostní systém, který zakryje a zablokuje úchyty střešních tyčí, čímž ztíží, ne-li znemožní, krádež našich zavazadel.

YouTube video

Co musíme zvážit před nákupem

Střešní tyče jsou mimořádně pohodlné na používání, ale musíme vzít v úvahu několik samozřejmých věcí, které často přehlížíme.

První věc: často máme tendenci nastupovat se zavazadly naloženými na střešních tyčích. V takovém případě bude dobré zkontrolovat výšku a rychlost parkování v uzavřeném prostoru. Věřte nebo ne, ale deformace tyčí nebo poškození střechy pocházejí z epizod tohoto typu, které jsou častější, než se zřejmě domníváme.

A pokud se chceme orientovat na nákup univerzálního modelu, musíme si být jisti, že velikost střešních tyčí nepřesahuje velikost střechy. Tato věc by nebyla v souladu ani není bezpečná pro ty, kteří řídí, a pro ty, kteří jsou na cestách s námi.

Je samozřejmé, že výhody tohoto systému jsou obrovské, a to jak z hlediska prostoru, tak z hlediska cestovního komfortu.

Články ze stejné kategorie:

Přejít na začátek