Zklidněte svou mysl v termálním bazénu Laško

Ačkoli není žádným tajemstvím, že termální bazén Laško vám může nabídnout spoustu možností, jak se udržet v dobré fyzické kondici a zacvičit si, věděli jste, že nabízí také mnoho výhod pro vaše duševní zdraví?

Podívejte se na různé způsoby, kterými může plavání v termálním bazénu prospět nejen vašemu tělu, ale i mysli:

Zmírnění příznaků ADHD

Lidé s diagnózou ADHD mají obvykle problém vyrovnat se s příliš neklidnými nebo energickými pocity. Jednou z výhod plavání je, že pomáhá dospělým i dětem, kteří trpí problémy souvisejícími s impulzivitou a soustředěním. 

Plavání umožňuje uvolnit přebytečnou energii, přičemž mozek cestou uvolňuje užitečné neurotransmitery. Mezi tyto neurotransmitery patří dopamin, který je často spojován se soustředěním a pozorností. Intenzivní plavání může vyvolat uvolňování dopaminu z mozku a patří mezi nejjednodušší způsoby, jak napomoci rozvoji pozornosti.

Plavání umožňuje uvolnit přebytečnou energii, přičemž mozek cestou uvolňuje užitečné neurotransmitery.

Zlepšení soustředění a koncentrace

Koupání v bazénu Laško má také uklidňující účinky na organismus, protože analgetický účinek pobytu ve vodě vám umožní relaxovat. To je obzvláště užitečné, pokud si jdete zaplavat do termálního bazénu v zimě. 

Plavání bude od začátečníků vyžadovat velké soustředění, ale ve chvíli, kdy si na pobyt ve vodě zvyknete, bude pro vás snazší se do ní prostě ponořit. Tuto příležitost můžete využít k ošetřování reflexivních myšlenek nebo dokonce k meditaci. 

Voda má tuto jedinečnou schopnost uklidnit mozek, což vysvětluje, proč se vám nejlepší nápady rodí právě ve sprše. Také samotný akt plavání vyžaduje spoustu kontroly dechu, která vám pomůže zvýšit schopnost zvládat záchvaty paniky, stres a úzkost. 

Podpora lepšího spánku

Nepravidelný spánek nebo nespavost mohou ovlivnit vaše duševní zdraví více způsoby, než si dokážete představit. Pokud celý den žonglujete s několika úkoly do té míry, že když je čas jít spát, můžete mít potíže s rozdělením pozornosti, ale nemůžete usnout a zbavit se stresu z celého dne. 

Nedostatek spánku povede pouze k podrážděnosti a i maličkosti vás mohou přivést do stavu zkratkovitosti. V zimním období, kdy se ochladí, je situace ještě obtížnější. Koupání v termálním bazénu Laško pomůže vašemu tělu uvolnit se po dlouhém únavném dni, uvolní vaši mysl do klidnějšího stavu a zároveň připraví vaše tělo na spánek.

Spouštění uvolňování endorfinů

Cvičení uvolňuje endorfiny, které pomáhají bojovat proti bolesti a stresu. Dobrou zprávou je, že stejných účinků můžete dosáhnout i při cvičení ve vodě. Neváhejte si jít pořádně zaplavat a získejte díky tomu pocit většího omlazení a energie. 

YouTube video

Zkrácení času u obrazovky

Není žádným tajemstvím, že lidé tráví většinu svého času přilepení před obrazovkami, aniž by si uvědomovali, že to často vede k většímu věčnému a emocionálnímu stresu. Delší doba strávená u obrazovky u dětí může dokonce zpožďovat řeč a ovlivňovat reakční dobu. 

Tím, že místo u chytrého telefonu, tabletu nebo notebooku budete trávit více času v laškovském bazénu, nejen zkrátíte čas strávený u obrazovky, ale také pomůžete své mysli vrátit se do správných kolejí.

Články ze stejné kategorie:

Přejít nahoru