Konopná Mouka: Bezlepková Alternativa Kukuřice a Pšenice

Konopí je jedna z těch neuvěřitelných rostlin, které se po staletí používají prakticky na cokoli, od provazů přes oblečení, palivo až po léky. Konopná mouka, bezlepková alternativa kukuřice a pšenice, nyní získává na popularitě díky svým pozoruhodným vlastnostem a významným přínosům. 

Co je Konopná Mouka? 

Někteří z vás už možná konopný protein znají nebo ho dokonce v minulosti vyzkoušeli. Jedná se o na živiny bohatý rostlinný proteinový prášek, který obsahuje všechny aminokyseliny. Je také bohatý na léčivé fytonutrienty včetně minerálů, vitaminů a dalších látek. Konopná mouka je do jisté míry totéž, ale přesto se od konopného proteinu značně liší. 

Konopná semena se lisují za studena, aby se z nich získaly oleje. Neodstraněním olejů z těchto semen by se z nich po rozemletí stalo konopné máslo. Některé stopy zdraví prospěšného konopného oleje však zůstávají a dostávají se do konopné mouky.

Konopná mouka, bezlepková alternativa kukuřice a pšenice, nyní získává na popularitě díky svým pozoruhodným vlastnostem a významným přínosům. 

Po vylisování oleje z konopných semen zůstává tzv. konopný koláč. Konopný koláč se jemně rozemele, aby se z něj stala výživná a nebeská konopná mouka. 

Konopná mouka má mnoho pozoruhodných vlastností, mezi které patří skutečnost, že je:

  • 100% bez mléka a mléčných výrobků
  • 100% bezlepková 
  • 100% bez obilovin  
  • 100% vhodné pro keto
  • 100% vhodné pro paleo
  • 100% vegetariánská / veganská

Výhody Konopné Mouky 

Konopná mouka údajně přináší několik pozoruhodných výhod, mezi něž patří následující:

Bezlepkové 

Není snadné najít mouku, která neobsahuje pšenici, obilí ani lepek. Dobrou zprávou je, že konopná mouka splňuje všechny tyto vlastnosti. Pokud trpíte nesnášenlivostí lepku nebo celiakií, jistě vás potěší, že konopná mouka je bezlepkovou alternativou kukuřice a pšenice. Je také dobrou volbou pro ty, kteří chtějí zhubnout. 

Nezapomeňte, že pouze čistá konopná mouka je považována za bezlepkovou. Ke kontaminaci může dojít, pokud jsou se semeny konopí pěstovány jiné plodiny. To je velmi častý problém, pokud se ke sklizni používají stejné nástroje. Abyste se tomuto problému vyhnuli, kupujte konopnou mouku ze spolehlivého zdroje. 

Vysoký Obsah Bílkovin

Konopná mouka je také pozoruhodným zdrojem bílkovin. Pokud dodržujete veganský životní styl nebo vegetariánskou stravu, musíte se zaměřit na přidání většího množství bílkovin do svého jídelníčku. Většina veganů a vegetariánů to dělá tak, že denně užívá doplňky stravy. Konopná mouka obsahuje 33 % bílkovin a je skvělou náhradou veganského proteinového prášku, protože v každých 2 lžících konopné mouky můžete získat 5 g stravitelných bílkovin. 

YouTube video

Bohatá na Minerály a Vitamíny 

Konopná mouka a konopná semínka obsahují mnoho minerálů a vitaminů. Je dobré si uvědomit, že bílá mouka neobsahuje minerály a vitamíny. 

Bělená mouka je již vysoce zpracovaná a tento proces zničí téměř veškerý hořčík, který by v ní mohl být, stejně jako 80 % železa a téměř veškerý vitamin E. 

Od konopné mouky se však liší tím, že neprochází náročným zpracováním. To znamená, že si zachovává minerální látky a vitamíny, protože pak jsou výživové hodnoty zachovány po celou dobu zpracování. Mouka obsahuje železo, vápník, hořčík, draslík, thiamin, sodík a další užitečné minerály a vitamíny. 

Vyzkoušejte konopnou mouku, bezlepkovou alternativu kukuřice a pšenice, a objevte její výhody! 

Články ze stejné kategorie:

Přejít nahoru