Nejistá doba přináší nejistá rozhodnutí, a právě v této době se nacházíme nyní. Svět je znejistělý finační krizí, lidé se bojí investovat a podniky se snaží co nejvíce vydělat, navíc výhled několika příštích let nevyznívá příliš příznivě. Klasické finanční deriváty nevykazují jistotu zhodnocení Vašich úspor a situaci na světovém trhu ovládají spekulace. Do čeho se tedy vyplatí investovat, co má z hlediska příznivého vývoje smysl? Například do mincí.

Numismatika, čili sběratelství mincí, plní z historického hlediska svou úlohu velmi kvalitně. Ukládání finančních prostředků do historických mincí přináší asi stejnou míru návratnosti jako investování do umění. Pokud se rozhodnete, nejlépe po poradě s odborníkem, nakoupit např. Zlaté mince, věřte, že pěněžní prostředky do nich vložené přinesou během budoucích let zajímavý výnos, minimálně své peníze kvalitně uchráníte před rostoucí inflací a na rozdíl od akcíí či dluhopisů se vyskytují v neobnovitelném množství a mají svou vzácnost.

Další způsob investování s vysokou mírou rentability je Investiční zlato, které v nedávné minulosti prodělalo relativně vysoké výkyvy a jehož hodnota byla ovlivněna vysokým zájmem veřejnosti a na jehož vývoj se vyskytovaly rozdílné názory.