E-shop www.snowboard-lyze.shop.cz se specializuje na dětské lyže SPORTEN, které nabízejí vysokou užitnou hodnotu, 100% kvalitu zpracování a to vše za rozumnou cenu. Dětské lyže SPORTEN přináší nejlepší poměr cena a kvalita na našem trhu!

 

V nabídce na snowboard-lyze-shop.cz jsou nejkratší dětské lyže pro nejmenší děti až po delší juniorské lyže. Pro úplné začátečníky, děti ve věku 2-3 let, jsou vhodné dětské lyže v délce 70cm. Některé typy dětských lyží jsou, v těchto malých délkách, vybaveny protismykem, který zabraňuje podklouzávání lyží. Mezi rodiči jsou oblíbené cenově dostupné dětské platové lyže, které se vůbec jako první nazouvají na botu dítěte, aby si „osahalo“ jízdu na lyžích. Tyto plastové dětské lyže však nejsou zcela vhodné na „velké“ sjezdové lyžování a na sjezdovku vůbec nepatří. Jedná se opravdu pouze o lyže, které mají dítěti napomoci zvyknout si mít lyže na nohou. Pokud zvažujete, že naučíte dítě sjezdovému lyžování, doporučujeme do plastových dětských lyží neinvestovat, ale upřednostnit zapůjčení plnohodnotných dětských sjezdových lyží ve specializované půjčovně nebo přÃ ­mo na sjezdovkách ve snow-školičkách.

 

Dětské lyže v délce 80cm a 90cm jsou určeny pro starší a vyšší děti, ale jejich konstrukce je naprosto shodná s popsanými kratšími dětskými lyžemi. Dětské lyže v této délce již nemají protismyk.

Dětské lyže a juniorské lyže musí být konstruovány tak, aby nejmladší lyžaře motivovaly k učení se a děti nabyly dojmu, že činí pokroky při svém učení, proto je velice důležitá jejich lehká ovladatelnost.