Zdravá strava má nezpochybnitelný vliv na zdraví celého organismu. Jde především o vyvážený poměr v příjmu a výdeji kalorií. V dnešní době je fyzická práce stále častěji nahrazována méně náročnou prací, takže i výdej kalorií bývá menší. Nevhodné stravovací návyky však přetrvávají. Jednou z možností jak vzniklou situaci řešit, je nahrazení některých potravin potravinami speciálně upravenými. Tyto potraviny lze koupit především v prodejnách se zdravou výživou.
Jedna z oblíbených prodejen v Ostravě sídlí v Ostravě-Zábřehu a nese označení zdravá výživa Ostrava. Je to klasická kamená prodejna s širokým sortimentem. V loňském roce byl spuštěn firemní e-shop se zdravou výživou. Najdete jej na adrese raciovyziva.cz.
V e-shopu je nabídka potravin rozdělená do kategorií podle způsobu úpravy potravin. Jedná se většinou o speciální potraviny pro různé diety.

zdravá výživa


Velká je nabídka v populární kategorii bezlepkové potraviny. tyto potraviny jsou vhodné pro pacienty s chorobou zvanou celilakie. U této nevyléčitelné choroby organismus neumí dobře zpracovat přirozený lepek obsažený v obilninách. V důsledku toho dovhází k různým alergickým reakcím oraganismu.
Další velkou kapitolou v eshopu je kategorie diabetické potraviny. Jsou to všeobecně známé DIA výrobky pro všechny cukrovkáře a ty, kteří nemůžou nebo nechtějí jíst přírodní cukr.
Přejeme Vám příjemný a bohatý nákup v e-shopu se zdravou výživou a také pevné zdraví.