Název Nordica je spojený s firmou, která se už dlouhá léta zabývá výrobou lyží a lyžařských bot. Firma byla založena v italské Montebelluně a to už v roce 1939. Jejími zakladateli byli bratři Adrian a Oddon Vaccario. Původně se zaměřili na obuv. Po válce se postupně zaměřili na obuv lyžařskou obuv a to i pro sjezdové tak i běžecké lyžování, ale i obuv horolezeckou. V šedesátých letech založila svoji pobočku v USA a následně v dalších zemích a to v Rakousku, Japonsku, Švýcarsku, Francii a také v Německu. Nordica se v tomto období stala největším producentem bot a lyží na celém světě. V dnešní době se dále Nordica věnuje vývoji a výrobě těch nejlepších lyží a lyžáků, to vše pod záštitou firmy Tecnica. S firmou Nord ica je kromě kvality lyží a lyžáků spojena s atraktivním disegnem a může se pochlubit výjimečnými a skvělými jízdními vlastnostmi, které jsou určeny jak pro závodníky, tak i pro ostatní běžné lyžaře, včetně dětí.


Už z historie firmy Nordica vyplývá, že lyže Nordica budou kvalitní lyže, které svojí kvalitou a propracovaností uspokojí i toho nejnáročnějšího lyžaře. Máte možnost si vybrat lyže Nordica z několika kvalitních řad.
Nutnou součástí lyží jsou lyžařské boty. I pokud se jedná o lyžařské boty Nordica platí zde to samé co u lyží Nordica. Jsou to profesionálně zvládnuté lyžařské boty a propracované do posledního detailu. Boty zajišťují precizní oporu nohy a zároveň pohodlí.


Pokud si zvolíte pro své lyžování lyže a lyžařské boty nordica nebudete litovat.