Společnost byla založena v roce 1991 jako společnost s ručením omezením a dodnes nese jméno, které odráží jména svých zakladatelů – rodiny Vařeků a Kreysů. Obě rodiny dodnes aktivně společnost řídí.

Společnost RAVAK a.s. působí ve více než 50 zemích světa a je největším výrobcem vybavení pro koupelny ve střední a východní Evropě. Značka RAVAK přináší krásné a praktické koupelny, promyšlené do posledního detailu. Dodává svým zákazníkům vany, sprchové kouty, umyvadla, ale i další chytré koupelnové doplňky, mezi nimi i praktický nábytek do každé koupelny. Mimo jiné RAVAK jako první na světě uvedl na trh bezpečnou koupelnovou elektroniku cenově dostupnou i pro širokou veřejnost.

V roce 1999 RAVAK vyvinul vanu Rosa, která se stala nejprodávanější vanou v Evropě a získala prestižní ocenění na řadě mezinárodních veletrhů. V témže roce RAVAK uvedl na trh hydromasážní systémy pro většinu vyráběných van.

Od roku 2000 spolupracuje s rakouskou firmou Design Storz, která je známá svojí činností na poli vývoje automobilů, ale i designu nejrůznějšího spotřebního zboží jako je například Adidas, Nike, Hugo Boss, Salomon, Blizzard, Atomic.