Povinné ručení

Založit si povinné ručení (zákoné pojištění vozidel) a platit ho je základní povinností každého vlastníka či spoluvlastníka vozidla. Tento produkt může být uzavřený fyzickou i právnickou osobou.

Povinné ručení chrání majitele vozidla před finančními dopady v případě, že způsobíte automobilovou nehodu. Pokud se tak stane, budou škody na majetku, ale i na zdraví vyplacené až do výše sjednaného pojistného limitu. Limity jsou různé. Minimální limit je stanovený zákonem a jde o částku 35 milionů korun. Chcete-li být chráněni i proti škodám na vlastním automobilu, zřiďte si havarijní pojištění.

Nejlevnější povinné ručení

Dříve poskytovala povinné ručení jedna pojišťovnu. Cenu povinného ručení jste tak nemohli ovlivnit a výběr byl jednoduchý. Nyní však nabízí povinné ručení celá řada pojišťoven, které si samy určují cenu pojistného podle různých kritérií.


Chcete si nechat i vy založit nové povinné ručení a nevíte, s jakou pojišťovnou nejvíce ušetříte? Nechcete složitě porovnávat různé produkty? Nemusíte. Využijte naší online kalkulačky, která vám dá během chvíli spolehlivou odpověď na to, která pojišťovna vám poskytne nejlevější povinné ručení. Ušetřete i vy a neplaťte zbytečně více.